Kapatıcılar ile göz altı morluklarını gizleyebiliyorsun. Peki, ya göz altı şişlikleri? Bazen ailesel, bazen de çevresel faktörler göz altı torbalarının oluşmasına yol açabilirler. Maalesef bunları gizlemek, sivilceleri gizlemek kadar kolay olmamaktadır. İlk olarak göz altı torbalarının neden oluştuğunu araştırıp, onlardan tamamen kurtulmaya çalışmalısın. Bu süre boyunca da aşağıdaki önerileri dikkate alırsan göz altı torbalarının görünümünü en aza indirebilir, göz çevresi bakımını yapabilirsin.

Göz altı torbalarını azaltmak için

Günlük en az 8 saat uyku: Az uyumak, göz altı torbalarının en önemli nedenlerinden biridir. Az uyku sadece göz altını değil, cildinde ve saçlarında da yıpranma ve cansızlık yapabilir. Bu sebeple uyku düzenine dikkat etmelisin.

Bol su tüket: Su tüketimi, yorgun cilt görünümü azaltmanın en sağlıklı yoludur. Günde iki litre su içtiğinde cildinin daha parladığına ve ışıldadığına şahit olabilirsin.

Tuz tüketimini azalt: Fazla tuz tüketmek, vucüdunda şişklinlik yapıp, suyun tutulmasına sebep olur. Göz altı torbalarının da en önemli sebeplerinden olan tuz, senin sandığından daha zararlı bir gıdadır.

Göz kremi kullan: Göz kremini, kaz ayakları oluştuktan sonra değil, önce kullanmalısın. Göz etrafındaki deri, oldukça ince olduğu için daha hassas bir bakıma ihtiyacı vardır. Her gece yatmadan önce göz kremi uygulamak hem mor halkalarının hem de göz altı torbalarının azalmasına yardımcı olur.

Ürün önerisi & Nasıl kullanılır?

Göz çevreni nemlendiren ve aynı zamanda şişlikleri indiren bu ürünlerin uygulaması çok kolay. Ürünleri göz çevrene uygula ve parmak uçlarınla tampon hareketlerle dağıt.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.